• |
ide | kryesore

VIDEO/ Ajax shkatërron Lyon (shikoni golat)

Arkiva, Sport
ajax_1493835325-7284399.jpg

Ajax ka bërë një hap të madh drejt finales së Europa League, pas fitores në stadiumin e saj me rezultat të thellë 4:1. Golat për Ajax i shënuan Traore (2), Dolberg dhe Younes, ndërsa golin e vetëm për Lyonin e shënoi Valbuena. Lyon ka edhe një mundësi, kur pas një jave në stadiumin e vet luan ndeshjen e kthimit.Kthehu