• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta aktori i njohur si James Bond, Roger Moore (Foto)

Arkiva, Paparazzi
_96178869_mediaitem87790389.jpg

Aktori i njohur për rolin e tij si James Bond ka ndërruar jetë në moshën 89 vjeçare.

Familja ka deklaruar humbjen e tij dhe si pasojë e vdekjes ka qënë sëmundja që e kishte pushtuar.


Roger Moore ka luajtur role të ndryshme në filmat “Le Die” dhe “A Vieë to a Kill”.

Fëmijët e aktorit kanë shprehur keqardhjen për humbjen e të atit duke e falenderuar që ishte vetvetja dhe i veçantë me të gjithë.

“Faleminderit ba që ishe ti, dhe që ishe special për shumë njerëz”.

Sir Roger MooreRoger Moore at Woburn Abbey making the film Crossplot.Sir Roger Moore with wife Kristina TholstrupRoger Moore in Live and Let Die
Kthehu