• |
ide | kryesore

I hidhen sendet personale në ankand, Madonna i drejtohet gjykatës

Arkiva, Paparazzi
madddd.JPG

Madonna konsiderohet si mbretëresha e pop-it kudo në botë, titull ky i merituar plotësisht.

Ajo u vu në qendër të polemikave pas publikimit të një letre që Tupac i kishte dërguar asaj ku shprehej që marrëdhenia me të do t’i rrezikonte karrierën.


Këngëtarja depozitoi një padi në Gjykatën e Lartë të Nju Jorkut për një urdhër të përkohshëm kufizues që do të pengojë ankandin e shtëpisë njujorkeze “Gotta Have It Collectibles”.

Ylli i muzikës mendonte që këto objekte ishin në zotërim të saj, si dhe kërkon që mes 20 sendeve që pritet t’i hidhen në ankand duhet patjetër të hiqen: një palë mbathje të saj, foto personale, krehër etj. Mesa duket një betejë e gjatë ligjore e pret!

Kthehu