• |
ide | kryesore

Lajm i Fundit/ Përplasje me armë në Sarandë, 3 persona të plagosur, 2 rëndë në Tiranë

I pakategorizuar
arme.jpg

Tre persona janë plagosur nga një përplasje me armë zjarri gjatë natës.
 
Dy nga të plagosurit janë dërguar në Tiranë në gjendje të rëndë për jetën, ndërsa njëri ndodhet në spitalin e Sarandës jashtë rrezikut për jetën.
 
Të plagosurit kanë marrë disa plagë, pasi dëshmitarët flasin për rreth 10 të shtëna me armë zjarri, ndërsa në vendin e ngjarjes ka mbërritur policia, por autorët janë larguar.
 
Ngjarja ka ndodhur në bulevard, pranë hotel “Butrintit” duke alarmuar pushuesit dhe banorët e qytetit.
 
Blutë e Sarandës nuk japin më shumë detaje, ndërsa vijon operacioni për arrestimin e autorëve.


Kthehu