• |
ide | kryesore

Radhë njerëzish në Peqin, deputeti shpërndan mish falas pasi doli i pafajshëm nga aksidenti (FOTO)

I pakategorizuar
21191999_721916857994564_253127971756366628_n1.jpg

Një javë pasi u shpall i pafajshëm për aksidentin tragjik ku ndërroi jetë një person, sot deputeti i PDIU-së në Elbasan, Aqif Rakipi, është shfaqur për Kurban Bajram duke shpërndarë mish për familjet e varfëra të qytetit të tij të lindjes, Peqinit.

Siç shihet në foto, radhë të gjata njerëzish po presin të marrin qeset me mish të Rakipit, teksa deputeti shkruan: “Sot sikurse ne te gjithe Kurban Bajramet e tjere familja jone kreu ritin e prejes te kurbanit. 50 deshe ishin te destinuar qe te flijoheshin per Zotin ne kete dite te bekuar dhe mishin e tyre i ndame familjeve me ne nevoje te qytetit tone”


/LAPSI.AL/

21193031_721917557994494_8543261933693024993_n 21230790_721917544661162_5430423575748912460_n 21191883_721917541327829_8991080248027328500_n 21230938_721917091327874_9198342951178558295_n 21150267_721917057994544_6564269502213995111_n 21150257_721917001327883_836138862068670413_n 21192429_721916977994552_8690887856111710270_n 21192631_721916941327889_5432382615065443362_n 21192561_721916911327892_4828666726005010721_n 21151294_721916874661229_4732037803895663223_n 21191999_721916857994564_253127971756366628_n 21151745_721916837994566_5894884290885314273_n

 

 

Kthehu