• |
ide | kryesore

Divjakë, digjet autobusi i tretë brenda tre muajve (VIDEO)

I pakategorizuar
screenshot-2_1504542701-6523227.jpg

Në Divjakë autobusët e linjës Cermë-Divjakë po digjen sapo hidhen në qarkullim. Nuk dihen ende shkaku i këtyre ngjarjeve, por shoferët thonë se kjo ndodh për shkak të konkurrencës. 

Ky është autobusi i tretë që digjet brenda tre muajve. Dy janë djegur tërësisht, ndërsa autobusi i tretë pjesërisht. Pronarët e tyre kanë lajmëruar policinë për ngjarjen, por deri tani nuk janë zbuluar autorët. Djegia e autobuzëve urban të linjës Cermë-Divjakë ka ndezur frikën e shoferëve të kësaj linje. Leonidha Spaho dhe Viktor Prifti, janë shoferët e autobusëve, i fundit u dogj dy ditë më parë në rreth rrotullimin e Cermës. Dyshimet për djegien e urbanëve sipas tyre, bien mbi konkurrencën në treg. 


Pas djegies së autobusëve të fundit Prokuroria  e Lushnjes ka nisur hetimet ndaj disa shoqatave të linjës së transportit urban që operojnë në zonën Lushnje-Divjakë dhe Cermë-Divjakë. Konkurrenca për marrjen e linjës së transportit urban janë dyshimet e vetme edhe të pronarëve të autobusëve të djegur. 

Kthehu