• |
ide | kryesore

(FOTO) Alarm terrorist në Barcelonë/ Blindohet “Camp Nou” dhe katedralja “Sagrada Familia”

I pakategorizuar
Screen Shot 2017-09-12 at 9.37.09 PM.png

Një kamion i dyshimtë i parkuar pranë katedrales “Sagrada Familia” në Barcelonë ka alarmuar autoritetet. Policia ka evakuuar katedralen dhe stacionin e metrosë aty pranë. Për momentin zona është e siguruar dhe situatën e kanë marrë në dorë forcat anti-terror. 

“El Pais” raporton se policia katalanase ka urdhëruar që qytetarët të mos i afrohen zonës së mbyllur. 


Paralelisht me rrethimin e zonës pranë katedrales, policia ka marra menjëherë masa për të ‘blinduar’ stadiumin Camp Nou disa rrugë më larg, ku po luhet ndeshja Barcelona-Juventus, e vlefshme për grupin “D” të Ligës së Kampioneve. /LAPSI.AL/ 

Image

Image 

Kthehu