• |
ide | kryesore

Ruçi i fik mikrofonin Berishës: Ulu të lutem, mos e tepro!

I pakategorizuar
Capddture.JPG

Me Gramoz Ruçin kryetar kuvendi, Sali Berisha nuk do të gezojë të njëjtat hapësira në kuvend, sin ë kohën e Ilir Metës.

Ndryshe parardhësi i tij në këtë post, kryetari i ri nuk është treguar tolerant me ish-kryeministrin Sali Berisha. Madje, sapo janë plotësuar minutat e caktuara për fjalën e tij, i ka fikur atij mikrofonin.


Pas kësaj, ata kanë patur disa replika mes tyre.

Ruçi: Mos më detyro që në këtë seancë të zbatoj aplikimin e masave që parashikon rregullorja
Berisha: Të keni turp
Ruçi: Z.Berisha, mos e tepro tani. Ulu të lutem. Dhe mos i gënje këta kolegët e tu se i more me qafë.

Kthehu