• |
ide | kryesore

Sulmi ndaj policisë në Elbasan, Berisha publikon emrat: Pas tyre kryetari i bashkisë

I pakategorizuar
sali-berisha2.jpg

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur me emra, duke reaguar pas përplasjes me policinë që ndodhi mbrëmë në Elbasan. Duke iu referuar qytetarit dixhital, Berisha shkruan se “Bandat Rama – Çako godasin me armë policinë në Elbasan”, akuzon dhëndrin e kryebashkiakut si pjesë e saj dhe thekson se kjo bande po sundon Elbasanin, pasi pas saj është vetë kryebashkiaku.

Postimi i Berishës:


Bandat Rama – Çako godasin me arme policine ne Elbasan!

Lexoni mesazhin e qytetart dixhital! sb

“Pershendetje i nderuar zoti Sali Berisha.Elbasani vazhdon te jet i terrorizuar nga banda e Suel Celes dhe dhenderit te kryetarit te bashkise elbasan Sokol Sanxhaktari.Banda ne fjale del ne qytet vetem ne autokolen me mjete te blindura( dy range rover dhe ne audi).

Dje esht bere ndalimi nga Shqiponjat i njeres prej makinave te blindura Range Rover me targe AA 040 OJ per identifikimin e mjetit dhe ka ber shoqerimin per ne komisariat te makines ne fjale.

Rruges per ne komisariat Audi tjeter i blinduar i bandes Suel Cela vjen dhe godet me force mjetin e policise qe po bente shoqerimin ne komisariat.Me pas mjetet e blinduara kan ikur per ne strofullen e bandes Cela-Sanxhaktari i cili esht tregu Ushqimor ne te cilin ndodhen vetem njerez te armatosur.

Elbasani po sundohet nga kjo bande e cila operon me shume qetesi pasi prapa tyre qendrojne kryetari i bashkise Elbasan( vjerri i Suel Sanxhaktarit dhe mik i ngushte i babait te Sule Celes)”

 

Kthehu