• |
ide | kryesore

VIDEO/ Monaco nuk i ndahet PSG-së, shkëlqen Falcao

Arkiva, Sport
fal_1506113519-6770304.jpg

Radamel Falcao ka shkëlqyer në fitoren e thellë 4-0 të Monaco ndaj Lille. Sulmuesi kolumbian shënoi dy gola (48’ dhe 73’), ndërsa realizuan edhe Stevan Jovetic (24’) si dhe Rachid Ghezzal (30’). Më këto dy gola, Falcao ka shkuar në kuotën e 11 finalizimeve, i pari në Ligue 1 duke lënë prapa Cavanin me 7. Monaco shkon në kuotën e 18 pikëve po aq sa PSG që ka një ndeshje më pak.

Kthehu