• |
ide | kryesore

Bregu flet për pyetjen që e mundon prej kohësh: A do të pranojë një post nga Rama?

I pakategorizuar

Ish-ministrja edhe ish-deputetja e PD-së, Majlinda Bregu ka folur për pyetjen që e ka munduar prej kohësh, nëse do të pranonte ndonjë post nga kryeministri Edi Rama. Gjatë një interviste në emisionin ‘Oktapod’ në Vizion Plus, Bregu është përgjigjur kështu:

Gjatë një interviste në emisionin “Oktapod” të Turjan Hyskës, Bregu ka folur qartë dhe prerë.


‘Jo’, pa ironi, duke thënë se prej kohësh asaj virtualisht i “janë dhënë” shumë poste, por asgjë nuk ka qenë e vërtetë.

“Nuk ka mbetur pyetje hipotetike që nga presidenti, ministre etj. Unë nuk kam nevojë për asnjë pozicion politik, aq më tepër në forcën kundërshtare, për të bërë një detyrë që e kam bërë me zemër”, tha Bregu. 

Në zgjedhjet e 25 qershorit ajo u la jashtë listave për deputetë të PD-së. 

Kthehu