• |
ide | kryesore

(FOTO) Aksidenti në Kukës/ Lagështira ‘nxorri’ makinën nga rruga dhe shkaktoi dy viktima

I pakategorizuar

Një aksident i rëndë ndodhi pasditen e djeshme në Kukës, ku dy persona humbën jetën, ndërsa dy të tjerë mbetën të plagosur.


Aksidenti ndodhi në fshatin Nimçë. Dyshohet se makina ka dalë nga rruga si pasojë e lagësthirës. Për pasojë drejtuesi i makinës tip “Benz”, 45-vjeçari M.H. dhe pasagjeri 50-vjeçar R.K. u ndanë nga jeta.


Policia njoftoi pasditen e djeshme se dy pasagjerët e tjerë në makinë janë transportuar në Spitalin e Tiranës. Shtetasi 34-vjeçar Xh.H. ndodhet në gjendje të rëndë, ndërsa i mituri 11-vjeçar mësohet se nuk ka probleme me jetën. /LAPSI.AL/