• |
ide | kryesore

Ambasada mesazh për lotarinë amerikane, kur do të rifillojë aplikimi

Arkiva, Lajme

Ka qenë e pamundur këto ditë të aplikosh këto ditë për lotarinë amerikane. Njësoj si shqiptarët miliona nga e gjithë bota kanë provuar të hedhin të dhënat e tyre në serverat e lotarisë duke shkaktuar bllokimin e procesit.
Faqja e internetit të Lotarisë Amerikane http://dvlottery.state.gov është përkohësisht jashtë funksionit për mirëmbajtje” thuhet në njoftimin e ambasadës, që sqaron se bllokimi nuk është vetëm për shqipatërt, por për të gjithë botën dhe të gjitha vendet janë të prekura.
Ne do t’ju njoftojmë sapo të kemi më shumë informacion” shkruan ambasada.
Vitin e kaluar ishin 200 mijë shqiptarë që ëndërronin Amerikën. Këtë vit mbetet për t’u parë sa do të jetë shifra e aplikantëve.


 


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu