• |
ide | kryesore

Shënohet viktima e dytë nga fruthi në Kosovë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Sot rreth orës 13:30 është shënuar viktima e dytë nga fruthi në Kosovë. Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësi Qendrës së Klinikës Universitare të Kosovës për Indeksonline.


“Ju konfirmoj se sot reth ores 13:30, është shënuar viktima e dytë nga fruthi në Kosovë. Viktima e moshës 37 vjeçare nga komuna e Lipjanit, para 2 muje ishte diagnostifikuar me tuberkuloz, nderkohe qe më shumë se 2 javë i diagnostifikuar edhe me fruth, ndodhej në Klinikën Infketive. Përkundër kujdesit intensiv të vazhdueshëm dhe reanimimit nga stafi Klinikës Infektive, ai nuk mundi të mbijetoi, meqe gjendja ishte shumë e rëndë.”, ka thënë zëdhënësi i QKUK.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu