• |
ide | kryesore

Dosja e plotë/ Basha publikon dokumentet e italianëve për Habilajt dhe Tahirin

Arkiva, Lajme, Të fundit

Partia Demokratike publikoi dosjen e plotë hetimore të Gjykatës së Katanias, ku po gjykohen kushërinjtë e Saimir Tahirit dhe bashkëpuntorët e tyre italianë. Në përgjimet e kësaj dosjeje rezultojnë edhe bisedat e Moisi Habilajt që thotë se Tahiri fitonte minimum 5 milion euro në muaj dhe se për fushatën e PS nuk mjaftojnë as 20 milion euro. Nga përgjimet konstatohet se Moisi Habilaj e përdor emrin e Tahirit për të treguar mbështetjen e tij në policinë e korruptuar. Habilaj thotë në një moment se vetë shefi i policisë e kishte ndihmuar të ngarkonte drogën në skaf, ndërsa 30 mijë euro i duheshin për t’ia dhënë Saimirit.


Dosja e plotë hetimore Habilaj-Tahiri është në gjuhën italiane dhe mund ta lexoni këtu.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu