• |
ide | kryesore

Kërcënohet me jetë avokatja në Tiranë, tritol në makinë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një avokate është kërcënuar me jetë, mbrëmjen e sotme, në Tiranë.

Avokates me inicialet A.Z i është thyer xhami i makinës dhe brenda saj i është vendosur tritol bashkë me një letër. Mësohet se letra ka përmbajtje kërcënuese, por detajet nuk bëhen me dije.

Pas denoncimit, policia ka nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Materialet janë referuar në Prokurorinë e Tiranës për veprat penale “kanosje” dhe “shkatërrim prone”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu