• |
ide | kryesore

Jacinda Andern, nga Dj në kryeministre e Zelandës së Re (FOTO)

F1, Paparazzi, Slider, Stil

Jacinda Andern, kryeministrja e Zelandës së Re ka ngjallur mjaft kuriozitet jo vetëm me paraqitjen e saj.

Dëshira e saj për të sjellë ndryshime është mirëpritur nga të gjithë. Por më interesante e bën  edhe e kaluara e saj si Dj në shumë festivale, si psh kënga “Toy Love” e grupit The Beatles. Gjithashtu Jacinda shpesh është bërë pjesë e debateve të ndryshme seksiste  teksa bënte thirrje për forcën e re dhe mundësinë e ndryshimeve të ardhmërisë së popullit nën forcën “Jucindamania’. Jacinda pritet ta marrë detyrën në muajin e ardhshëm duke qenë se partia e parë populiste e Zelandës së Re ra dakord të formojë një koalicion të qendrës së majtë me Partinë e saj të Punës. Ata do të mbështeten nga të Gjelbrit liberal.  Ndërkohë në premtimet e bëra nga Ardern janë edhe zotimi se qeveria e saj do rrisë pagat, do paraqesë objektivat për të larguar varfërinë si dhe do ndërtojë mijëra shtëpi për të pastrehët.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.