• |
ide | kryesore

Transgjinorja e parë në “Ford Models Agency” (FOTO)

Paparazzi, Slider

Andreja Pejic është duke thyer barrierat në industrinë e modës duke u shndërruar në modelen më të re për agjensine e njohur Ford.


26 vjeçarja është modelja e parë transgjinore që ka nënshkruar kontratë me këtë kompani. “Ford është agjencioni i modës më i vjetër dhe ka një histori të mahnitshme. Tre vjet më parë jam përjashtuar nga një agjenci pasi që kam treguar publikisht që jam transgjinore. Për mua të kaloj nga një vend ku nuk e dija se a kam të ardhme në biznesin e modës, një një tjetër ku kam bashkuar forcat me njërin nga emrat më të njohur të industrisë, është dicka shumë e mirë” ka thënë Pejic.


Image

© SYRI.netLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *