• |
ide | kryesore

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj shkarkon disa drejtorë burgjesh në vend

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministrja e Drejtesisë Etilda Gjonaj ka njoftuar sot ne nje konference per mediat shkarkimin e disa drejtorëve të Burgjeve për shkelje të rënda.


Drejtori i IVP Lezhë, Rrogozhinë, Lushnje, Peqin, Tepelenë, Sarandë, (i dënuar më parë), Berat, Durrës. Kontrollet e kryera kanë evidentuar shkelje të rënda, shkelje që rrezikojnë sigurinë e burgjeve. Sot hapim garën për 23 drejtues të burgjeve dhe paraburgimeve në të gjithë vendin. Nuk do te tolerojme abuzimin me detyren”, –  tha ajo.


 


12 Comments

 1. Ashtu si edhe te hipotekat edhe ketu ketu ka patur te meta e mangesi ku nuk gjendej kurre e drejta, e sistemi pesonte thyerje e rreshkiteje qe sa vinin e shtoheshin.

 2. Shume mire duhej nje shkundje nga gjumi ketu, se nuk ishin levizur keta me gjithe punet e tyre te bukura qe kane bere gjate ushtrimit te detyres.

  1. enveri bar rama lesh negkjmije lumi ju krymbat e kesaj qelbesir partie.si me ju pa rrit ne koperative e derrave enveri e rama te terit derra,lop dele e kazana.po i leshon vend rama roshit,ndokes,bamit,nenes se tahirit,nenes se erionles keta di i bej drejtora,zahon kryedrejtor e gregorin kryerevizionist.

 3. Pas hipotekave edhe kjo iste e nevojshe se jame keto vendet e paluajtshme, te paprekshme qe i kane disa per privilegj, qe e mbanin sistemin te mberthyar.

 4. Te jesh ne nje pozicion te tille dhe tmos rreepektosh ligjin ska me paturpesi te madhe qe mund te degjosh,mire ua beri se ka plot te tjere te afte qe presin per nje vend te tille.

 5. Ka lezet ministria qe nderhyn ne ceshtjet delikate dhe aty ku ka probleme sistemi. Sistemi i drejtesise po reformohet po keshtu edhe i burgjeve. Eshte nje gje shume e mire per vendin dhe sidomos per shqiptaret

 6. e prisja te vinte kjo dite dhe keto palaco te vendosur me mik dhe qe sdine te bejne asgje te largohen.Ketu ka vend vetem ligji dhe drejtesia.Duhen njerez sa me te afte te japin shembull tek te gjithe.

 7. Besoj se jane shkarkuar te gjithe ata qe jane bere drejtore fale miqve dhe pasurise se tyre ..sigurisht te mbledhur ne menyre te paligjshme.

 8. Ca nuk kemi degjuar per keta qe i pushuan sot.
  Ca nuk fusnin neper burgje qe te droga deri te armet e ftohta e deri ne prostituta.
  Duhen denuar keta qener.
  Shyqyr i hoqen te pakten

 9. Kjo zonje do godase me rradhe te gjithe ata qe shkelin ligjin.Ne dillim hipotekat dhe tani burgjet…Per tu pershendetur..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.