• |
ide | kryesore

Vlahutin së bashku me 17 ambasadorë të Bashkimit Europian ‘zbarkojnë’ në Dibër

Arkiva, Lajme, Të fundit
vlahutin1.jpg

Kanë zbarkuar në bashkinë e Dibrës 18 ambasadorë të vendeve të Bashkimit Europian, të kryesuar nga Romana Vlahutin. Ambasadorët kanë mbërritur mbrëmjen e djeshme, ndërsa në axhendë është takimi me kryetarin e bashkisë, Muharrem Rama dhe punonjësit.


Takimi me kryebashkiakun ka nisur sot në orën 09:30, ndërsa pas njohjes me problemet e zonës dhe vështirësitë do të udhëtojnë për në Kalanë e Dodës, zona më e thellë e Dibrës. Ambasadorët po i zhvillojnë takimet pa praninë e medias.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu