• |
ide | kryesore

FOTO/ Napoli, surprizë Hysajt në ndeshjen e tij të 100-të me këtë fanellë

Arkiva, F1, Sport

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare Elseid Hysaj ka luajtur ndeshjen e tij të 100-të me fanellën e Napolit. Prej transferimit të tij nga Empoli në vitin 2015, shkodrani ka qenë i pazëvendësueshme në formacionin e parë dhe një prej më të besuarve të trajnerit Maurizio Sarri. Ai i mori vendin një lojtari të madh për napolitanët siç ishte Maggio. Në nisje të ndeshjes ndaj Sassuolos të fituar 3-1 ishte kapiteni Hamsik që i dhuroi Hysajt një fanellë me numrin 100. “100 ndeshje me fanellën e Napolit për Elseid Hysajn”, – shkruan edhe faqja e Serie A në Facebook.©LAPSI.alHysaj arrin 100 paraqitje me Napolin, urohet nga skuadra italiane dhe Serie A (Foto)

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu