• |
ide | kryesore

Rama emëron Spartak Brahon si këshilltar të grupit parlamentar të LSI-së?

Arkiva, Lajme, Të fundit
spartak-braho-okk1.jpg

Kryeministri Edi Rama ka vendosur një nga ish-deputetët më të vjetër si këshilltar për parlamentin. Burime nga Kryeministri pohuan për “BalkanWeb” se Spartak Braho është emëruar këshilltar për parlamentin i kryeministrit Edi Rama.


Po kështu mësohet se emërimi në këtë detyrë i ish-deputetit është bërë pak ditë më parë.


Në qeverinë “Rama 1” ka pasur një ministri për marrëdhëniet me parlamentin që përfaqësohej nga Ermonela Felaj.

Braho ishte renditur i 20-ti në listën e kandidatëve për deputetë të PS-së në Tiranë por nuk arriti të merrte mandatin.

Më parë Braho ka përfaqësuar Lëvizjen Socialiste për Integrim, si deputet i saj.

Për qëndrimin përfundimtar në PS, me sa duket Rama e ka ‘shpërblyer’ me këtë post.

5 Comments

  1. parti edvin o sa mir po i dhjer kto qelbesira krymba qenefi te xhaxhit enver.negjmije beja kryetare nje miljon qelbesirat nuk thon jo.sa me fort i qin aq me shum lepin.

  2. popull derr edhe nje kufom enveri,drakull stalini si baba taku ende te ju keshilloj,drejtoj ,shto dhe gicin e hrushqovit ,popoviq,vuqiq shoqen edvinka rama.

  3. Shikojeni o popull, kete fotografi! A ngjet me rracen njerezore kjo moster apo shkon me teper me sojin e rreptileve?
    Nje galloshe e grisur e komunizmit qe zhgerryhet akoma ne politike sot. Nje persekutor, ish-Prokuror ushtarak qe ka denu njerez ne diktature, do “Keshilloje” sot mendje ndriturin e Rilindjes per ti treguar marifetet e diktatures, te vetmen gjera qe di ne kete jete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu