• |
ide | kryesore

Top Story/ Mesazhi i koduar që Tahiri dërgoi për Ramën

Arkiva, Lajme, Të fundit

Saimir Tahiri nuk ka hequr dorë nga mesazhet e koduara për Edi Ramën. Ai e filloi këtë lojë që në emisionin Opinion dhe vazhdoi me të njëjtën taktikë edhe mbrëmjen e së hënës në Top Story. i pyetur nga Sokol Balla, nëse ai dhe Rama ishin në djeni të dosjes së Katanias që më par ëish ministri i Brendëshëm u përgjigj shkurt: “Unë për vete u njoha tani, nuk e di për Ramën”.


Duke hedhur kunjën se Rama mund të ketë qenë qysh më parë i informuar për atë që po kurdisej (prandaj e shkarkoi si ministër, prandaj megjithëse e quajti krahun e tij të djathtë dhe fitues të pakonkurueshëm në Tiranë nuk e futi më në cabinet) Tahiri e bën kryeministrin bashkëfajtor. Ai e nxjerr atë bllof që këto ditë është shtirur si i çuditur dhe i surprizuar.


Tahiri po e përdor në të gjitha daljete tij publike këtë gjuhë të koduar me mesazhe të kriptuara për Ramën.

 ©Lapsi.al

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu