• |
ide | kryesore

Ristani: Basha gaboi me listat për deputetë. Unë doja të isha në sulm

Arkiva, Lajme, Të fundit

Numri dy i Partisë Demokratike Arben Ristani ka heshtur qe prej 26 majit, kur Lulzim Basha e vendosi te 4 ne Vlore dhe sekretari i përgjithshëm i PD mbeti jashtë parlamentit.


Sot Ristani nuk e fsheh se kreu i PD Basha gaboi me listën.


“Ketu do ta ndaja pak përgjigjen ose do ta krahasoja me nje ekip futbolli dhe do thoja qe trajneri ne rastin konkret kryetari i Partisë per mua do te ishte me mire te me kishte vendosur ne sulm se sa ne mbrojtje dhe ketë e shoh si nje gabim ne taktike. Por po te mendosh qe ne luanim me kanatiere siç luhet futboll dhe pala tjetër luante me skafandra dhe me shkopinj e robokop, ketu pastaj nuk vlen me te diskutohet taktika e zgjedhur nga trajneri.”, tha Ristani për Vizion Plus, duke shtuar se do të vazhdojë të merret me detyrat e sekretarit te përgjithshëm në PD.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu