• |
ide | kryesore

VIDEO/ Reportazh i “Le Iene”: Tragjedia e fëmijëve të Bulqizës që mbledhin krom

Arkiva, Lajme, Të fundit


Emisioni investigativ “Le Iene” në “Italia 1” i ka kushtuar një reportazh 10 minutësh Bulqzës dhe mjerimit të saj. Gazetarja e këtij emisioni është fokusuar te fëmijët se si ata në një moshë fare të mitur nuk ndjekin ëndrrat e tyre, por punojnë gjithë ditën duke mbledhur krom për të ndihmuar sadopak familjet e tyre. Më poshtë i plotë reportazhi i “Le Iene” në Bulqizë. ©LAPSI.al

https://youtu.be/CSv6Oshkumw


1 Comment

  1. Media kazani, ne shqiperi po lulezon rritja ekonomike.

    P.s: Keta qenkan me fat qe punon ne Bulqize, nuk paskan fatin e Arditit te shkrete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *