• |
ide | kryesore

Gazetarja sulmon myslimanët, Gigi Hadid e ofendon publikisht (FOTO)

F1, Paparazzi

Gigi Hadid u revoltua tejmase ndaj një përdorueseje të Twitter-it, pasi kjo e fundit kishte bërë një postim ku shante muslimanët.


Gazetarja Laura Loomer postoi në Twitter foton e dy vajzave me shami ndërsa kalonin rrugën duke shkruar: “Muslimanët dalin tërë forcë në vendin në New York ku ndodhi sulmi nga ISIS-i sot, duke na e përplasur të gjithëve në fytyrë. Duke ecur si pa të keq me hixhab.”Nuk e la me kaq. Loomer vazhdoi me një tjetër postim: “Mund të mendosh se do tregojnë mirësinë të mos sorrollaten me hixhabe në rrugën ku ndodhi sulmi. Por jo. Me bast që po e shijojnë në maksimum.” Gigi Hadid, vajza e Mohamad Hadid, është rritur në një familje islame. Përgjigja e modeles ndaj cënimit të të drejtave të barabarta të njeriut qe e prerë: “Laura, e urrej faktin që po të jap vëmendje, por duhet të ta them: je një kokrra e trapes.” Si Gigi, ashtu edhe e motra Bella Hadid janë rritur të dyja me frymën e islamizmit dhe kjo sigurisht, përkundër klisheve që ekzistojnë për këtë fe, s’i ka penguar të bëhen dy prej modeleve më të paguara në botë.


 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *