• |
ide | kryesore

VIDEO/ Serbët në kor: Kosova është Serbi!

Sport

A do të dënohet edhe Partizani i Beogradit? Në sfidën e kthimit në Beograd, tifozët e Partizanit të Beogradit me të hyrë në stadium kanë nisur thirrjet “Kosova është Serbi”, duke shpërfillur thirrjet e drejtuesve të Partizanit që të shmangin thirrjet politike për të mos rrezikuar penalizimin nga UEFA. Mbetet të shihet se si do të reagojë kjo e fundit dhe nëse delegati i UEFA-s do të shkruajë këtë incident në raport. Skënderbeu është dënuar me një ndeshje pa tifozë sepse në Elbasan Arena ka pasur koreve raciste dhe sjelljes jo korrekte të tifozëve. Skënderbeu është dënuar gjithashtu me gjobë në masën 60.000 Euro. Pritet të shihet nëse do të ketë penalitete për serbët.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu