• |
ide | kryesore

Tronditet Shkupi/ Qëllohet me 5 plumba futbollisti (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Shkupi është tronditur nga të shtënat e armëve mbrëmjen e kësaj të premteje, si pasojë e të cilave mësohet se ka ngelur i plagosur rëndë një futbollist maqedonas, Martin Janushev.
Incidenti i armatosur thuhet të ketë ndodhur në rrugën “Vladimir Komarov”, në komunën e Aerodromit, periferi e Shkupit.
Agjencia zyrtare maqedonase e lajmeve “MIA” njofton se shënjestra është qëlluar me 4-5 plumba në kokë dhe qafë.
Kalimtarë të rastit të ndodhur në vendngjarje thonë se e kanë marrë atë në një automjet privat, por pa saktësuar nëse e kanë transportuar për në spital.
Në vendngjarje kanë shkuar menjëherë forca të shumta policie. Mësohet agresori është larguar nga vendi i ngjarjes, por duke lënë armën në vendin e krimit.
1 Comment

  1. skenar UDB-je, prisni kur te akuzojnë shqipetaret. duan ta destailizojne maqedonin nepermjet perplasjeve etnike. skenaret nuk kane fund deri sa te realizojne goditjen perfundimtare ndaj shqipetarve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *