• |
ide | kryesore

Video/ Kapet me lak një tjetër ari në qytetin e Librazhdit

Lapsi Leaks, Syri i Lapsit

Një tjetër ari është kapur në qytetin e Librazhdit. Ariu ka rënë në njërin prej laqeve qe banorët e fshatit Funarës kishin ngritur.


Ndërkohë organizatat mjedisore dhe specialistët e pyjeve ngrenë alarmin për këtë çështje, pasi është hera e disatë që në këtë qytet kapen arinj nga banorët e fshatrave, kafshë e cila po zhduket nga pyjet.


5 Comments

  1. NUk e kuptoj se përse lejohet të vendosen laqet. Eshtë njëlloj si gjuetia…pra e ndaluar. Dakord që ata fshatarët duhet të mbrohen por kështu janë duke bërë më tepër dëm sesa dobi. Ariu do të mësojë ti shmangi laqet (pasi është kafshë e zgjuar) dhe do ti shohi banorët si kundërshtarë ose armiq për të arritur tek ushqimi. Më keq akoma nëse do ti shohi si ushqim vetë banorët!!

  2. Gjynaf Ariu por dhe banoret se kan femije te vegjel qe jetojn ne ato zona shkojn ne shkolle etj nje kafshe si Ariu vret…ne kte rast duhet te nderhyj shte qe ti paise arijt me microcip qe shohin cdo levizje si ne gjithe evropen dhe qe kur afrohet ne zona te banuara ndizet alarni dhe largohet ose qellohet per ta vene ne gjume…rruge tjeter nuk ka ne natyre ku nuk ka ligje dhe shteti nuk ekziton fito kush eshte me i forte..ne kte rast njeriu qe do mbrohet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu