• |
ide | kryesore

Kaos në Kapshticë, pala greke edhe sot nuk lejon kalimin nga Shqipëria

Lajme, Të fundit

Që prej ditës së djeshme, në pikën kufitare të Kapshticës vijon të ketë probleme nga pala greke.


Doganierët grekë lejojnë kalimin e emigrantëve shqiptarë që janë të pajisur me pasaporta greke dhe të vendeve të BE. Ata që nuk kanë një të tillë u duhet të presin për orë e ndoshta ditë për të kaluar kufirin.


Sipas palës greke, ky është një ‘defekt në sistemin kompjuterik’ që është jashtë funksionit. Ende nuk dihet se kur do të rregullohet ky defekt.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu