• |
ide | kryesore

Plas sherri, deputetët kundër Salianjit/ Ndreu: Ti do rrahur, Sterkaj: Mos më bëj presion, di boks e karate

Lajme, Të fundit

Komisionet parlamentare po degradojnë çdo ditë e më shumë drejt debateve e sherreve kohët e fundit. Këtë herë përplasja ka ndodhur në Komisionin e Sigurisë, ku deputeti i PD-së Ervin Salianji ka debatuar me deputetët Steraj e Ndreu. Salianji i është drejtuar ministres duke e pyetur nëse i është dashur buxhet për të kontrolluar magazinat që përdoren për drogë dhe për vendosjen në funksion të radarëve. Ndërkohë, menjëherë kanë ndërhyrë deputetët e PS, Sterkaj dhe Ndreu duke i thënë se do hajë dajak.

DEBATI:

Salianji pyet Xhaçkën: A ju duhet më shume buxhet për të kontrolluar ish-repartet ushtarake që përdoren për magazinim droge? A ju duhet më shumë buxhet për të vendosur në funksion radarët.

Sterkaj: Je bilbil mali. Se vetëm për të folur ke ardhur.

Ndreu (pa mikrofon): Mos i provoko të gjithë se do hash dajak. Ti do rrahur.

Sterkaj-Salianjit: Unë bëj mundje, boks edhe karate. Mos më bëj mua presion.

Pjerin Ndreu: Rri more urtë se je bërë provokator i keq, rri more urtë nuk e shikon çfarë është bërë në të kaluarën.

Salianji: Nuk pyes dhe skam frikë nga asnjë bandit me ose pa pushtet.

 

3 Comments

  1. paulin sterk muti e pjerdh e dhin ndreu figurat e raja te gojes se rames byth ber nga dash peza,ilir meta,dosha e rosha.goja e rames eshte ber prapanic kurse prapanica e tij muq nano,nazarko e sokol palla.me falni buzet e prapanices harrova mero qerosin e anila bashen,leshi i prapanices mingjozi,vasjari,ylli rakipi,fevziu,artan hogja i news 24 lesh i rritur lubonja e andi bushati.ruqi ju ka derra e dhe rama kazan,dit per dit nga nji ja u qon selam.

  2. jeni ne vete o derra po te ishte ne gjermani vetem nji rosh do te hiqej ter qevria ,por po te ishte nji ram,dosh,xhelil,balil,rosh e frrok do te shuhej e ter partia.kazan,plehera,derra.lop.dele te thoshte merkel as nji minut karrik nuk do te zinte.kurse ju krymbat e stalinit lini veten qe ruqi,rama,tahiri,roshi te ju dhjej dit e nat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu