• |
ide | kryesore

BE shuplakë Ramës për Vetingun: Nuk mjaftojnë thashethemet, duhen fakte, rezultate!

Lajme, Të fundit

Nisja e Vetingut në letër për gjykatësit dhe prokurorët nuk mjafton për hapjen e negociatave të Shqipërisë. Edi Ramës i kërkohen rezultatet konkrete dhe jo thashetheme, u shpreh Komisioneri për Zgjerimin i BE, Johanes Hahn.
“Kur flasim për procesin e negociatave, ky bazohet në meritë. Kjo do të thotë se bazohet në fakte dhe jo në thashetheme, jo në hamendësime. Vlerësimi ynë do prova, fakte. Është gjë e mirë të shohim realitetin, por na duhet të flasim për progresin që ka bërë Shqipëria” u shpreh Johanes Hahn gjatë konferencës.
Pavarësisht se ka nisur prej disa ditësh, nga procesi i Vetingut nuk ka ende gjykatës apo prokurorë të korruptuar që janë përjashtuar nga sistemi gjyqësor. Hahn tha se pret rezultatet nga Vetingu deri në janar, ndërsa vlerësoi faktin se numri i azilkërkuesve shqiptarë është në rënie dhe se ka përmirësim në çështjen e kanabisit.


2 Comments

  1. o derra per sa jan ruso vllehja pel vllahutin,shota sllave tanja fajon,gomari sllav kukan,mushka sllave koqijanqiq,vellau i tyre rama e vuqiq palla nuk ju han tyre per shqiperi.a nuk ju mjaftoi juve stalini,tito,hrushqovi,popoviqi,mugosha por ja lepini edhe vuqiqit,bregoviqit,nikoliqit,qe ju kan qire mbrap e mar tru e hund,byth e vesh,goj e kerthiz por ende beni miq keta.

  2. o shaqi komentet o bushat o kazan se me ket ramen e ndihmon .mua palla nuk me ha per njez krymba qenefi si ju.un thaqin se pari ,haradinaj,kurti,limaj te teri vrases e ktriminel i dhjej si ramen.mjaft hengre lesh negjmije zgjohu o dele se nuk esht spageti bolonjeze.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu