• |
ide | kryesore

Çështja Tahiri/ Për Edi Ramën kjo ishte një “vjeshtë histerike” (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Publikimi i përgjimeve të Antimafias italiane, bisedat e Habilajve, implikimi i ish Ministrit të Brendshëm, kërkesa e prokurorisë për ta arrestuar Tahirin, vota e PS kundër arrestimit dhe akuzat se edhe vetë Edi Rama ishte i përfshirë në skemën e trafikut të drogës e kanë lodhur kryeministrin e Shqipërisë, për të cilin kjo ishte një “vjeshtë histerike”.
Në monologun e së dielës, kur flet si çdo fundjavë me ndjekësit në Facebook, Edi Rama foli edhe njëherë për projektin e rrugës së Arbërit që prezantoi në Dibër. Por para se të shprehte kënaqësinë për projektin që s’ka nisur ende, Rama foli për “pallavrat” “iluzionet” “fjalët ekstreme”, “shpifjet” “fyerjet” dhe “gënjeshtrat pa kursim” të politikës, që të mbledhura të gjitha bashkë provokuan histerinë e vjeshtës. Kryeministri foli në kohën e shkuar për këtë histori.
Por, hetimet për Saimir Tahirin sapo kanë nisur. Duhen edhe pak ditë që histeria e vjeshtës të mbarojë, për t’ia nisur dimri.© Lapsi.al
4 Comments

  1. o rrot bythe ,a sa po dole nga qenefi negjmije a.te ushqyen krymbat me siguri ke me bollek,anonimus kan kryetar.si mund ta veni nje psikopat si ky kryqelb..ani bushati e muq nano kerkojn ta mbajn.po ky edhe evropen e ben qenef jo vetem ju qe tashem ju ka ber.

    1. mu nuk me ka mesuar enveri e as roshi,doshi e xhelili.ik se ke nje klient te ri .po te pret ne daq me goj ne daq me vesh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *