• |
ide | kryesore

Berisha zbulon 2 arsyet pse Rama nuk e përfshiu në kabinetin e qeverisë Kodhelin

Lajme, Të fundit
Edi-rama-mimi-kodheli-589x381-1-589x381.jpg

Sipas ish-kryeministri Sali Berisha dy arsye se përse Kryeministri Edi Rama nuk e ka përfshirë në qeverisjen e mandatit të dytë ish-Ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli.

Sipas denoncimit Mimi Kodheli ka refuzuar një kërkesë të kryeministrit Rama në lidhje me një aferë korruptive që kreu i qeverisë ia ka kërkuar ish ministres. Aryseja e dytë duket paksa “intime” pasi denoncuesi pretendon se kryeministri Edi Rama është bërë xheloz për Mimi Kodhelin.


Ja pse mbeti jashte kabinetit ndrikull Kodheli! Sb

“Pershendetje Doktor. Nje burim shume i afert me ish-ministren e mbrojtjes Kodheli me tha dje se sipas saja Rama e la ate jashte kabinetit per dy arsye.Se par Mimi thote se Rama u be xheloz shume per mardhanjet e saj me amerikanet. Nje delegacion i senatit amerikan i kishte folur Rames ne prani te saja me superlativa per Mimin por jo per Ramen. Se dyti Mimi i thote ketije burimi 100% te besueshem se Rama i kishte kërkuar ti bentë një afer si ato të Beqes dhe gjasmë kjo nuk kishte pranuar, me respekt.”– shkruan Berisha.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu