• |
ide | kryesore

Akuzat për të vëllain, Fatmir Xhafaj i përgjigjet opozitës në parlament

Lajme, Të fundit

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj i quajti sulme personale deklaratat e opozitës dhe u shpreh se nuk do të përfshihet në këto debate. Sipas Xhafajt, efikasiteti i kësaj situate është zero.


Ministri i Brendshëm u shpreh se në këtë detyrë është për t’iu shërbyer qytetarëve dhe për të siguruar zbatimin e reformës në drejtësi, dhe jo për ambicie personale.


“Me partnerët tanë ndërkombëtarë po punojmë fort për evidentimin dhe goditjen e marrëdhënieve të tilla. Shkëmbimi i eksperiencave ndihmë e madhe në këtë proces. Opozita të bëhet mbështetje pa rezerva. Pa kuptim nëse lidershipi i opozitës vijon me sulme personale. Efikasiteti është zero. Nëse vijon të merret me sulme personale nuk kam ndërmend të humb kohë duke u përfshirë në këtë debat. Jam ulur në atë karrige jo për ambicie personale por për t’iu shërbyer qytetarëve për të siguruar se reforma në drejtësi do zbatohet për të qenë të gjithë të barabartë para ligjit. Nëse diskutohet si ta bëjmë luftën kundër krimit jam gati për debat. Lufta kundër krimit të organizuar sfidë e madhe për të gjithë por nuk kemi zgjidhje vetëm ta fitojmë sepse vetëm kështu do ta çojmë vendin drejt BE-së.” – u shpreh Fatmir Xhafaj në Parlament.

Lulzim Basha para pak orësh u shpreh në parlament se një nga dy misionet që kanë agjentët e huaj që erdhën në Tiranë është që lufta kundër krimit të mos kufizohet vetëm tek rivalët e Agron Xhafajt (vëllait të ministrit). ©LAPSI.AL 


20 Comments

  1. erlind ke te drejt ,punet i mbeshtjell ne brek xhelili,e jastek griselde ju shton pak kanabos ram habil tahiri,e kokin balili dhe sakaq punet i ke qenef negjmije,behesh azilant ose trafikant.

 1. Ai i fjerit eshte aksioni i pare ne goditjen kunder krimit dhe efikasiteti i policise u zhvillua me sukses. Besoj se dhe operacionet e tjera do te jen te suksesshme dhe shume te shpjeta

 2. Ky eshte mmenti ku cdo shqiptar duhet te bashkpunoje dhe te mbeshtes policise e shtetit. Me mbeshtetje e cdo qytetari krimi do te jet i vdekur shume shpjet

  1. stele vertet qenke,ne kosove stel ju thon leckave qe fshin bythen,ty rama nuk te ka stel por leter higjenike si mimi kodhelin.

 3. Mesa shikoj une Vettingu ne polici po i jep rezultatet e veta. Popull prisni , cdo reforme cdo gje e re ka veshtiresite e veta dhe do kohen e vet, edhe ne vendet me zhvillim me te madh se Shqiperia. Kam besim se koha e krimit dhe e mafias ne shqiperi do te mare fund shume shpejt me kete njeri, duket nga vendosmeria qe ka !!!

  1. stedi shko pastri qenefin se ram droga u dhje nga mbi doza.nuk esht muti mjalt o stedi edhe pse te duket ,zvogloni racionet dhe e shef se muti mut esht ti e rama

 4. Ari qe eshte miu i haleve eshte kunddr cdo zhvillimi pozitiv dhe duhet te mesoje gjuhen e gamorit qe ti pershtatet.

  1. ar komplet-nuk eshte shurra e rames sherbet por shurr e droguar.nuk ke faj qe ne femijeri keshtu te kan mesuar ,roshi kur te perdhunojke ti kedhatim i thoje,o lesh ku shef ti zhvillim pozitiv me brek gjelili,ne zhele tahiri,ne jastek griselde apo ku.koprativa stalin e derrave sot ka tejkalu planin 1000 perqind,

 5. Filluan keta loqet e Ministrise se Brendshme. Keto fjalite standard i mbysnin seksionet e komenteve edhe kur ishte Tahiri minister. Kete pune bejne me duket neper zyra.

 6. Po vertetohet cdo dite se policia ka shkeputur cdo lidhje te mundshme me krimin dhe eshte e vendosur ta luftoje ate deri ne fund.

 7. Momenti me i mire qe te tregojm se jemi ne mbeshtetje te punes se ndershme te policis dhe jo ta perbuzim ate neper kafene .

 8. Te flasesh me vepra dhe me rezultate eshte ajo qe i ben te gjithe ta besojne punen tende.Dhe kete po ben e ministri me policine e shtetit.Cdo dite e me shume po rritet siguria ne vend.

  1. matild moj matild vepra e madhe eshte qenefi negjmije e lindi krymba si ti qe shkoni tek xhelili edhe pse me brek te shqyera.matold morre ne brek kanabis tahiri apo te balilit kokain,buk te kujtohet matild veoer e madhe jan brekt e xhelilit e jasteku i griseldes,piramid egjipti fare.
   rama ju ka derra e tahiri thi,
   ruqi ju ka dele xhelili ju qi.

 9. vazhdo derdellit se te erdhi reforma ne drejtesi te te fusi brenda. Aty e ke vendin sepse i ke bere shume keq ktij populli

 10. Pp ku i gjen kto ky aman sikur ka mbaruar akademin e arteve. O Basha po si mund te jesh i deshtuar ne cdo gje o njeri? As opozit sdi te besh as qeverisje sdi te besh. Aaaaa lumadh

 11. me kte kryetar luli qe kemi ne na kalbi ne opozit ky dhe mire ti behet ktij po ne demokratet e ndershem ca kusuri kemi. Si dole kaq deshtak o i zi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.