• |
ide | kryesore

Vuçiç e pranon: Nuk hyjmë në BE pa normalizuar marrdhënient me Prishtinën

Lajme, Të fundit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se BE-ja nuk do të lejojë Serbinë që të bëhet anëtare e plotë, pa një “dokument detyrues” në fund të procesit të normalizimit të marrëdhënieve me Prishtinën.


“Duhet të bëni normalizim të gjendjes, siç thonë ata” për BE, ka thënë Vuçiç, duke shtuar se, sidoqë të interpretohet, kjo është ajo që BE-ja pret nga Serbia.


“Nuk është pranimi (i pavarësisë së Kosovës), askush nuk e thotë në këtë mënyrë. Thuhet në mes të rreshtave, por jo në atë mënyrë. Kjo është e gjtha çfarë mund të them unë”, u ka thënë presidenti, gazetarëve në Serbi.

1 Comment

  1. te kuptojme thelbesoren eshte domosdoshme te kuptojme rruget e zgjilljeve dhe perparimit permes te drejtes hakut thotë:

    normalizimi ekujlibrat siguria ,dobit zgjilljet paqa vjen vetem me njohjen dhe respektimin e te vertetes te drejtes hakut ,ndryshe do themi nje dite humbem sepse nuk vlersuam domosdoshmerit te verteten sepse ajo eshte e lillur unikisht ekzistencen e gjitha zgjilljeve ,sukseseve dhe ekzistencen tone ne toke

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu