• |
ide | kryesore

VIDEO E AKSIDENTIT/ Ndërron jetë në pistë piloti i MotoGP

F1, Sport

Një tragjedi e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në gara e MotoClycle Grand Prix që u zhvilluar në Macau. Piloti britanik Daniel Hegarti ndërroi jetë si pasojë e një aksidenti të rënë në pistë. Britaniku humbi kontrollin e motorit dhe u përplas me barrierat mbrojtëse. Piloti u transportua me urgjencë në spital, por nuk mundi t’i shpëtonte vdekjes. 31-vjeçari, merrte pjesë për të dytën herë në garën e Çmimin të Madh të Macao.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu