• |
ide | kryesore

American Music Awards shpall fituesit

F1, Paparazzi

American Music Awards festoi bashkë me  artistët më të mirë dhe më me ndikim të dielën e 19 nëntorit.


Eventi i 45-të i AMA-s u mbajt në Teatrin Microsoft në Los Anxhelos dhe u drejtua  nga ylli Black-ish, Tracee Ellis Ross bashke me yjete e ‘This is us stars’ ; Chrissy Metz dhe Justin Hartley, Jared Leto, Jenna Deëan Tatum, Lea Michele shumë të tjerë. Artistët e tjërë pjesëmarrës ishin Christina Aguilera, Kelly Clarkson, Pink, Selena Gomez dhe të tjerë.Bruno Mars ishte ai që kryesoi në nominime, me një total prej tetë  kategorish.Lista e fituesve:Artist of the Year-Bruno Mars

New Artist of the Year-WINNER: Niall Horan

Collaboration of the Year-“Despacito” — Luis Fonsi and Daddy Yankee featuring Justin Bieber

Tour of the Year-Coldplay

Video of the Year-“That’s What I Like” — Bruno Mars

Favorite Male Artist: Pop/Rock-Bruno Mars

 Favorite Female Artist: Pop/Rock-Lady Gaga

 Favorite Duo or Group: Pop/Rock-Imagine Dragons

 Favorite Album: Pop/Rock-Bruno Mars — 24K Magic

 Favorite Song: Pop/Rock-“Despacito” — Louis Fonsi and Daddy Yankee featuring Justin Bieber

Favorite Male Artist: Country-Keith Urban

Favorite Female Artist: Country-Carrie Underwood

Favorite Duo or Group: Country-Little Big Town

Favorite Album: Country-“Blue Ain’t Your Color” — Keith Urban

 Favorite Artist: Rap/Hip-Hop-Drake

Favorite Album: Rap/Hip-Hop-Kendrick Lamar — DAMN.

 Favorite Song: Rap/Hip-Hop-“I’m the One” — DJ Khaled featuring Justin Bieber, Quavo, Chance the Rapper and Lil Wayne

Favorite Male Artist: Soul/R&B-Bruno Mars

Favorite Female Artist: Soul/R&B-Beyonce

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *