• |
ide | kryesore

Gazetari: 4 drejtues të Policisë së Shtetit nuk i jepnin llogari Çakos, ta marrë në pyetje Prokuroria

Lajme, Të fundit

Katër drejtues të lartë të Policisë së Shtetit në katër qarqe të vendit nuk i jepnin llogari drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Haki Çako.


Gazetari Spartak Koka ka bërë me dije sonte në studion e emisionit Opinion, se Haki Cako e ka kryer punën e drejtorit të përgjithshëm, ai ka mbajtur protokoll në lidhje me mbledhjet e organizuara me krerët e policisë së qarqeve të vendit dhe ka dërguar informacion në lidhje me to.


Koka tha se pavarësisht kësaj, katër drejtues policie nuk ishin në kontrollin e Çakos, pasi ata nuk i jepnin llogari atij. Ai tha se Prokuroria duhet të thërrasë dhe të marrë në pyetje Haki Çakon.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu