• |
ide | kryesore

Basha: Inceneratorët janë afera korruptive, pronarët e tyre të vërtetë janë Rama dhe Ahmetaj

Lajme, Të fundit

Lulzim Basha ka denoncuar sot atë qe e quan si skandalin e ndërtimit të tre incineratorëve në Elbasan, Fier dhe Tiranë.


Ne nje deklaratë për mediat, Basha foli me emra dhe theksoi se Edi Rama e Arben Ahmetaj qëndrojnë mbrapa ndërtimit të tyre.


200 milionë euro paguhen nga buxheti i shtetit për projektet kriminale të djegies së plehrave duke përdorur paratë e shqiptarëve kundër shëndetit të tyre. Inceneratorët janë shkatërrues për shtetin. Projekte të inceneratorëve janë zbuluar si afera korruptove dhe kriminale. Mediat kanë zbuluar dhe kanë venë në dispozicion dhe shihet që janë nga i njëjti person. Duket qartë që pronarët e vërtetë janë Arben Ahmetaj dhe Edi Rama. 4.8 milion euro i kanë thënë incenerëtorit të fierit pa filluar asnjë punë. Në total janë 400 milion euro që do të shpenzohen për 10 vitet e fundit. Bëjnë një kontratë me privatin dhe privati nuk merr asnjë rrisk. Po përpiqen të bëjnë një në Korçë, një tjetër në Rrogozinë ku të gjitha janë ngritur në protestë. Po fshehin pronarët e vërtetë. Është një aferë kriminale një aferë mafioze.”, – deklaroi Basha.

 4 Comments

  1. po ik ore mashtrues po ti shiko e merru me ato shkeljet e tua e atyre palo klienteve te tu, shko e jep pergjigje sqaro njehere ato shkeljet mafioze qe ben vete pastja merru me ramen e gjithe te tjeter… rama i mire i keq dy , tre pune po i ben per vendin jo si zotrote qe mbudhe vetem xhepat e tua

    1. elton ku te perdhunoi roshi ne tiron apo diku ne detin jon,trego elton ishte dhe ndoka,doshi,prenga e bushi,apo ishte shullazi e habilaj,shkove me nje femi te mitur apo kerkuan te merr ter familjen.elton kishin brek te reja apo te shyera si te xhelilit,ben me gruan tende treshe si ne zyren e koqos ose perdhunim ne grup.elton rend mbi ty peshon ter ai kanabis e kokain sa koken te ber qenef.

  2. lulush ste takon fare te besh moral se zotrote ke punuar kunder interesave te vendit dhe qytetareve te ketij vendit, zotrote je i zhytur ne afera mafioze, korruptive prandaj ste takon me fol sikur je ndryshe nga te tjeter se ke bere gjera me te renda per vndin

    1. klodi ose klo qe nga gjermanishtja i bie qenef negjmije.ik mbill e korr kanabis se vjen roshi,ndoka e balla e te perdhunojn ty e ter familjen e te bejn pis.ik o krymb qenefi se kanabisi te bjer ne qefi por dije qe te japin mut ne vend te mjaltit.por ty te duket :sheqer quno

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *