• |
ide | kryesore

Edi Rama ka në plan të shesë ujin shqiptar në Itali me anë të tubave?

Lajme, Të fundit

Uji dhe gazi “shkojnë” së bashku në fund të detit përgjatë rrugës Shqipëri-Puglia. Është propozimi i Guvernatorit të Pulias Michele Emiliano gjatë intervistës së tij në Caserta në konferencën “Nga qymyri në Paris”.

Një tub që mbart ujë dhe shkon pranë gazsjellësit që do të dalë në Salento për të zgjidhur njëherë e përgjithmonë mungesën e ujit në Puglia dhe Campania. Kjo është në përmbledhje e propozimit të guvernatorit. “Disa ditë më parë – thotë Emiliano – kam qenë në Shqipëri ku kam takuar presidentin Edi Rama, në atë kohë në Shqipëri ka pasur edhe Toni Bler dhe unë e kam takuar atë. Një propozim me presidentin shqiptar: në vend të parashikimit të kompensimit mjedisor nga ministri De Vincenti, pse të mos bëni një tub që shkon së bashku me atë të gazit dhe të sjellë ‘ujë nga Shqipëria, e cila ka aq shumë dhe ka nevojë ta shesë atë në Salento, ku ata ende e merr ujin nga puset A nuk është kjo edhe një kompensim mjedisor? A është e mundur – thotë Emiliano – se rajoni i Campania po hyn në kryeqytetin e ujësjellësit Puglia?


4 Comments

  1. ed shizofren bastard kokpalar qelbesir rama te shet dhe ter 5 grat e veta erionken,shalsin,mim kodhelin,ermonel felaj,dhe zonjen majko e jo linden,ficon ,makoqin se ato i ka pas sa per sy e faqe,e ler ujin e shqiptarve.shurr do ju jep shqiptarve rama te pijn,se pasi ju shuajti etjen ne tiran,durres,vlor e kudo tash do te furnizoj dhe italjanet.ne shqipri ka dy or uj e bastardi tallet me derrat e tij e qelbesirat nje miljon.

  2. anonimus ty e llojit tend qelbsire stalini ju ngelet shurra e roshit,doshit,prenges,habilajve,tahirit e negjmijes,ujin rama po ju qon italjanve siq ju qon drogen.o sa mir me qen qelbsir o hej.

  3. teregetia e lire dhe zhvillimi mardheniet e ndersjellta reciproke jan kudo por per pasurit kombetare nuk duhet te lejohet te vendosin ato qe grabisin por ato qe administrojne dhe menaxhojne me drejtesi ,pasurit kombetare jan e drejte kombetare dhe mundesi kombetare si pasurit nentoksore dhe mbi toksore pasuri e vecante e kombit ,ku nuk ka kush te drejte te beje pazare pa qene mendimi unik kombetare perfaqsuesit e tije kuvendi shqiperise i perfaqesuar nga te gjith dhe ministria perkatese per menacimin e tyre permes njerzve perkates ku te ardhurat qe dalin nga asi perfitim i kthehen planeve te miratuara paracaktuara ne dobin e shoqerise per zhvillim ndihmes zgjillje ,vetem keshtu merr emrin kuptimin pushteti buron nga populli dhe i sherben popullit kryeministrit nuk i duhet lene cdo e drejte vec menaxhimit te ligjit marre dhe percjell informacione baze planifikimit te interesit kombetare dhe tia percjelle shumices se perfaqsuesve te popullit ne kuvend ku ato vendosin ky eshte uniteti mendimit dhe veprimit dhe ky eshte suksesi ,keto jan zgjilljet nje adminisrtim i pasurive ,te kombit ne unitet mendimi dhe veprimi ,me transparence te plote dhe urtesi me drejtesi hak , nuk ka vend te thuhet kjeshtu veprojn te gjith dhe keshtu duhet te veprojme dhe ne ,ajo quhet pushtim grabitje korrupsion ne bashkpunim me te huaj ku lufta eshte per te kapur pushtet permes te huajve pushtetare te njejte ,dhe pastaj lobon jashte qe te mbeshtesin dhe ke te drejte cdo pushtet mbi popull ti grabises shesesh pasurit pa i llene dhogari askujt ,te zhdukesh kundershtare krijosh probleme e nga me te ndryshmet ,karajfila un kur nuk me ecen puna mbare ndahem me babane vellajn nenen motren gruan ,femijen kur me ben padrejtesi me mashtron apo vjell jo me me ato qe nuk i njoh as nuk i di por dijeni qe ky eshte ragim jovetem imi por cdo individi sepse kostot te keqen padrejtesin nuk e deshiron askush ti behet as dhe ju vet po tu beje dikush,po kur nuk deshironi qe tu bejne kush si guxoni tu beni tjereve ,mos mendoni se jeni te pazevendesueshem dhe as te pakapshem ,padrejtesise i malli zot i ka caktuar ndeshkim ne dy botet per bartesit e saje qe pacmangeshim do ti kape ndeshkimin e ndalon vetem pendimi ndjesa haku ,ju ftoj kthehuni te drejtes hakut largohuni padrejtesise ,se padrejtesia ka mallkim cmim qe behet si dallga duke u zmalluar ne rraport me mallesine qe vjen nje moment qe dallga behet e paperballueshme sfiduese dhe totalisht mbutese per ato qe e ndjekin dallga dhe si krijohet dallga e ndeshkimit eshte ceshtje e krijimit te zotit ligjeve te tije te cilat jan te unifikuar ne gjallerin e jetes por ai e din cdo ceshtje dhe cak por qe qe ndoll ndeshkimi per bartesit e padrejtesive eshte garanci qe ai ka llene ,ju ftoj largohuni nga padrejtesit sa su ka zene belaja e cmimit te saje ,kthehuni popullit mos e braktisni ate qe te mos u shqelmoje llimbeshem se ju nuk keni te drejta mbi popull me shum se zoti mallerishem ju ka caktuar drejtesin hakun

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.