• |
ide | kryesore

VIDEO/ Për herë të parë projektohet një stadium i çmontueshëm

Sport

Në Botërorin e vitit 2022 në Katar do të shohim një stadium që është i gjithi i çmontueshëm. Bëhet fjalë për stadiumin “Ras Abu Aboud” që do të ndërtohet në Doha dhe do të presë gara deri në çerekfinale të Botërorit.

Mund të presë deri në 40 mijë spektatorë. Pas turneut ai do të çmontohet dhe pjesët e tij do të përdoren diku tjetër. ©LAPSI.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu