• |
ide | kryesore

Basha pohon se ka emra dhe dosje me skandale: Do t’iu informojmë në momentin e duhur

Lajme, Të fundit

Në daljen e ti sot përpara mediave, kreu i PD-së Lulzim Basha është shprehur se ka emra në dosjen që ka në dorë partia që ai drejton, por nuk ka bërë asjnë emër konkret publik.


Ndonëse pak ditë më parë pas mbledhjes së grupit, Basha deklaroi se ishin vënë në dijeni nga partnerët për një tjetër dosje e cila do publikohej në vijim, edhe sot nuk ka bërë asgjë publike.


Basha tha se materiali që disponon PD po analizohet për besueshmërinë dhe po analizohen provat. Ai theksoi se do flasë në momentin e duhur.

Së pari opozita është një institucion serioz, i cili e ka për detyrë të analizojë çdo informacion që i sillet në vëmendje nga rrugë të besueshme, siç janë partnerët, mediat, siç janë denoncimet e qytetarëve. Këtë ka bërë dhe këtë po bën edhe me skandalin e paralajmëruar në fjalë. Ne po bëjmë një analizë të plotë të besueshmërisë të provave që na janë sjellë dhe natyrisht një analizë ligjore për të cilën do ju informojmë në momentin e duhur. Një gjë është e sigurt, gjithçka që na vjen në vëmendje dhe verifikohet se ka besueshmëri, hapi i parë është t’u bëhet publike qytetarëve përmes mediave”, – deklaroi Basha.

 

5 Comments

  1. Nuk te besojm dot asgje. Ti je duke bere lojen e Rames. Ngele duke thene kemi fakte, kemi dokumenta….etj…etj…dhe asgje nuk po beni. Me keto qe po ndodhin me qeverrisjen Rama 1 dhe Rama 2, ju duhet te bllokonit parlamentin, te conit popullin ne kembe. Por nuk keni fuqi, keni humbur besimin, jeni shkeputur nga baza, nga populli, nga hallet e tij, jeni bere nje djal i bukur per psarelat ne sherbim te Rames, jeni pjes e lojes, fatkeqsisht per kete popull dele…..

  2. anonimus sapo ish dhjer rama nga ngjalat qe i kishte dhen dje meta ,kete her jo ne lalez por ne vlor, shko e lepij bythen,ani baba taku mezi te pret.ik anonimus se ty jo mushkonj avionin por mutin mjalt ta ka ber.

  3. zoti basha qysh diten qe bere marrveshje me ramen ,edhe pse e detyruar nga mao LU ce duni e qu en LY llaj,nga jovanka vllahutin rankoviq te ra vlera.u dorzove esht dashur ta qon ne rrot kari lu.tashe qe krimi i rames,lu,tahirit e vllshutin qe shifnin vetem mushkonja esht zbardhur.e shef lu krymb qenefi nuk flet asnji fjal po ashtu vllahutin,krimi i ka fut ne qenef negjmije ku edhe pse notojn ter ai mut nuk i len te dalin ne siperfaqe.

  4. O Ari , po sa i pershtire qe je ne komente ,por sigurisht dhe ne jete kushtu je , prandaj nuk i besoje e per shume vite nuk do ti besojne njeri Pd e budallait te lindur Lulzime Basha se njerzit si ty Ari e Sonja i perfaqesoni “denjesisht”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu