• |
ide | kryesore

FOTO/ Për herë të parë në Shqipëri një turne i “League of Legends”

Sport

NET1 Gaming Home organizon në datat 2 dhe 3 dhjetor turneun më të madh të mbajtur ndonjëherë në Shqipëri. Bëhet fjalë për lojën “League of Legends” ose e njohur ndryshe “LoL”. Në ketë turne i cili do të mbahet në ambientet e reja te NET1 ne zonën e ish-Bllokut do te marrin pjese 36 ekipe, ku një ekip është i përbërë nga 5 lojtarë.

NET1 është i mirënjohur ne arenën e lojërave elektronike “gaming” në Shqiperi me turnetë e shpeshta të organizuara, por ky rast është pak më i veçantë për sa u përket pjesëmarrësve ku do të numërohen rreth 200 lojtarë.

Përsa u përket çmimeve. “Price pool” do të shpërblehet me 100 mijë lekë të reja plus dhe bonuset që dok të ofrojnë sponsora të ndryshëm. Organizatorët thonë se turneu fillon më datë 2 dhjetor në orën 9.30 në formatin 5v5, tournament draft & Summoners Rift.Çmimet
Vendi i 1 – 500,000 Lekë (ekipi) + 5000 RP (për lojtar)
Vendi i 2- 300.000 Lekë (ekipi) + 4000 RP (për lojtar)
Vendi i 3 – 200,000 Lekë (ekipi) + 3000 RP (për lojtar)
Vendi i 4 – 2000 RP (për lojtar)

Ndiqni NET1 Gaming Home në
Facebook: https://www.facebook.com/NET1GAMINGHOME
Twitch: https://www.twitch.tv/net1gaminghome

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu