• |
ide | kryesore

Kurbin/ Izolohet fshati Gotull, mbyten qindra bagëti

Lajme, Të fundit

Qindra hektarë tokë janë përmbytur në fshatin Gotull, në Kurbin.


Si pasojë e përmbytjeve, shumë bagëti që nuk janë larguar kanë ngordhur. Mësohet se reshjet kanë shembur një urë që lidhte fshtatin Gotull me qendrën e Kurbinit, duke izoluar banorët. Sipas tyre, gjendja është e jashtëzakonshme dhe bëjnë thirrje për ndihmë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.