• |
ide | kryesore

(VIDEO) Lumi Vjosa në prag të daljes nga shtrati

Lajme, Të fundit

Lumi Vjosa, rrjedha e të cilit përshkon jugun e Shqipërisë dhe është kufiri ndarës natyror midis rrethit të Fierit (në veri) dhe rrethit të Vlorës, është në prag të daljes në shtrati. Siç duket nga video që sjell Lapsi.al, niveli i ujit është rritur shpejt.


Vjosa është një lum i lundrueshëm, pasi ai rrjedh kryesisht në zona fushore. Vjosa ka dalë plot herë nga shtrati më parë, duke shkaktuar dëme të mëdha si në bujqësi, edhe në blegtori. /Lapsi.al


1 Comment

  1. me vjen vertet keq per qytetaret,por ju vet deshet palma te rames ,pllaka te roshit e erionkes tash bejeni qareen vetes.pse nuk merrni thaset me kanabis e ti perdorni si diga,tahiri rana e habilajt kan me tonelata me shum se rer.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu