• |
ide | kryesore

Xhaçka thirrje banorëve të lënë shtëpitë

Lajme, Të fundit

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka i kërkoi banorëve që rrezikohen nga përmbytjet të largohen nga shtëpitë e tyre.

Deklarata e Xhaçkës vjen pas një nate të vështirë për Forcat e Armatosura, të cilat mundën të evakuojnë 315 mbrëmjen e djeshme. Situata sot pritet të rëndohet, kryesisht në jug të vendit. Vjosa ka filluar të dalë nga shtrati.


 “Po merren masa për menaxhimin e situatës në basenet ne Vjosë, Shkumbin dhe Seman. I bëj thirrje të gjithë banorëve të prekur të largohen menjëherë nga banesat dhe të bashkëpunojnë me FA dhe strukturat e emergjencës”- tha ministrja, duke shtuar: “Ju lutem bashkëpunoni për te garantuar sigurinë e jetës per secilin prej jush”.  

2 Comments

  1. Po ku ne te sateme te vene o zuzke ?? Ju nuk ju paguajme per te bere thirrje e lutje disfatiste, por per te mare masat qe keto fenomene te mos ndodhin.
    Nje Ministre qe nuk ishte e zonja te gjente se paku nje cope burre per vete, por ja morri burrin tjetres duke prishur nje familje, si mund ti jape zgjidhje halleve te te tjereve ?

  2. Komentit te mesiperm,nuk kam cfare t’i shtoj,apo t’i heq.Kjo kujton se eshte vene ministre si “modele” dhe e demostron kete ne cdo dalje ne TV.Me teper merr poza,se thote ndonje gje konkrete.Rama e ka marre sic duket per te kompletuar resortin “Santa”te Klement Balilit,per te mbushur vidiot,qe pronari “Santes” t’i kete per cdo eventualitet.Je vene ne krye te ushtrise,jo per lufte me armikun,por ne kete lufte me natyren qe e keni shtuar me shume rrezikun,duke mos vene dore fare ne objektet dhe veprat qe mbrojne teritorin ne te tilla situata.Bile edhe i keni shtuar disa rreziqe,duke vene palma dhe ngushtuar rruget,dhe zene kanalet kulluese.Jeni turpi me i madh dhe bashke me qeverirne tuaj,po e merrni ne qafe kete popull,qe megjithate ju voton,per te keqen e tij.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu