• |
ide | kryesore

Pamjet satelitore/ Shikoni se si duket Fushë-Kruja dhe Novosela e përmbytur nga uji

Lajme, Të fundit
Fushë-Krujë


Përmbytjet që përfshinë Shqipërinë kryesisht pjesën Jugore dhe Qëndrore të vendit, janë pasqyruar edhe me imazhe satelitore.

Në imazhet satelitore të pasqyruara edhe nga Instituti i Gjeoshkencave, tregohet edhe harta e zonave të përmbytura. Mes tyre edhe dy nga zonat më të prekura si Fushë-Kruja e Novosela e Vlorës.

Ndërkohë, Instituti i Gjeoshkencave bën me dije se sot pasdite (e martë, dt.05), në përgjithësi, nuk priten reshje, përjashtuar ndonjë reshje të izoluar dhe të dobët, më e mundshme në qarkun e Kukësit (me kohëzgjatje të shkurtër).

Novoselë-Vlorë
Novoselë-Vlorë

Fushë-Krujë


2 Comments

    1. PO ME SHOKU FAJIN PARTIA SOCIALISTE E KA QE PO BIE SHI KAQ SHUME
      KUR ISHTE SALA E KISHTE MIRE ME ZOTIN
      CA JAN KTA TUF BUDALLENJSH

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *