• |
ide | kryesore

VIDEO/ Cristiano Ronaldo fiton “Topin e artë”, barazon Messi-n me 5 të tillë

F1, Sport

“France Football”, për të dytin vit radhazi ka vendosur që Cristiano Roanldo të jetë futbollisti më i mirë në botë. Portugezi kështu mposhti dy rivalët e viteve të fundit Leo Messi dhe Neymar.

Ronaldo tashmë ka fituar Topin e Artë të pestë në karrierë, duke u barazuar me Messin, që ka po aq tituj. Gjatë sezonit të kaluar Ronaldo triumfoi me Real Madrid në La Liga, Ligën e Kampionëve, Superkupën e Evropës dhe të Spanjës.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu