• |
ide | kryesore

Vendimi i Trump për Jeruzalemin, palestinezët djegin flamurin amerikan (VIDEO)

Planet

Palestinezët në Bregun Perëndimor dhe në Rripin e Gazës po reagojnë ashpër ndaj vendimit të Presidentit Donald Trump për njohjen e Jerusalemit si kryeqytetin e Izraelit.


Izraeli ka vendosur qindra trupa shtesë në Bregun Perëndimor dhe raportet fillestare bëjnë më dije se të paktën 16 persona janë lënduar nga përleshjet.


Protestuesit palestinezë dhe ushtarët izraelitë janë përplasur me njëri-tjetrin në qytetin e Betlehemit. Protestuesit djegin flamurin amerikan dhe brohorasin për shtetin e Palestinës.  


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.